Podívejte se, jak tento zpěvák zpívá ‚Let’s Get It On‘ od Marvina Gaye, aby povzbudil opice k páření

Přidat na Seznam.cz

Melodie Marvina Gaye pomáhají lidem dostat se do nálady už desítky let, ale věděli jste, že má vliv i na opice?

Když potřebujete, aby se vaše opice pářily, potřebujete pomoc legendy Motownu

Zaměstnanci Trenthamského opičího lesa v anglickém Staffordu proto nedávno pozvali výjimečného zpěváka písní o lásce, Davida Largieho, aby jejich tlupě magota bezocasého zazpíval několik hitů Marvina Gaye v naději, že tak podpoří jejich sexuální uzdravení, píše web DailyPaws.

Není jasné proč, ale přimět některá zvířata k páření v zajetí může být problém. U některých druhů může být faktorem nedostatek soukromí a vhodných sociálních signálů. Proto zoologické zahrady testují nové způsoby, jak podpořit úspěšné páření svých obyvatel.

Zabralo to!

Podle ZOO magotové na serenádu reagovali dobře, vypadali velmi uvolněně a během vystoupení projevovali klasické pářící chování, jako je drkotání zuby a péče o tělo.
Ředitel parku Matt Lovatt na internetových stránkách zoo uvedl, že si myslí, že by koncert mohl povzbudit jejich samice magotů k tomu, aby projevovaly více náklonnosti samcům, kteří možná neměli štěstí v lásce. I když se dopad serenády projeví až za několik měsíců, ZOO doufá, že díky Largieho uklidňujícímu talentu se v letošní sezóně narodí rekordní počet mláďat.

Zdroj: dailypaws.com, Twitter