Podívejte se na neuvěřitelnou proměnu fenky, která byla nalezena obalená dehtem a přilepená k chodníku

Přidat na Seznam.cz

Fenka Champi byla sotva k poznání jako pes, když ji pracovníci záchranného centra pro zvířata v indickém Solapuru našli na kraji silnice.

Podle organizace na pomoc zvířatům, byl pes „přilepený k chodníku, neschopný pohybu“ a „pokrytý uhelným dehtem a troskami“, než se ho ujali pracovníci záchranné stanice, uvádí web People.

Čtyři dny trvalo, než Champi zcela očistili: dehet a nečistoty z její kůže opatrně odstranili pomocí rostlinného a kokosového oleje, aby byl proces co nejméně bolestivý.

„Champi to muselo být tak nepříjemné, ale byla statečná,“ uvádí se ve videu. Na videu je vidět, jak se Champi, která se zpočátku sotva hýbe a je pokrytá sutinami, mění ve veselé a hravé štěně. Postupem času se její kůže zacelila a nyní je pokryta plnou srstí z hnědé a bílé kožešiny.

Nyní žije s jedním ze svých zachránců a je obklopena dalšími zvířaty, včetně psích kolegů a několika slepic. „Navzdory utrpení se v ní začala projevovat milá a hravá povaha, a když byla konečně osvobozena od dehtu, jeden z jejích zachránců ji přijal do své rodiny. Nyní jí srst opět narostla a ona tráví dny běháním po polích ve svém novém domově,“ řekl jeden ze zachránců.

Zdroj: people.com