Pokud máte kočku, určitě jste si v zimě všimli, že opatrně naťapkává po rozhrnutých cestičkách. Opravdu sníh tak nesnášejí?

Přidat na Seznam.cz

Psi ve sněhu dovádějí, poskakují a vrtí se, ale sdílely by stejný obdiv i kočky, kdyby měly tu možnost? Máme pro vás odpověď.

Hrají si některé kočky rády na sněhu?

Kdybyste měli možnost, ponořila by se vaše domácí kočička tlapkami nejdříve do hromady sněhu, ptá se web DailyPaws. Pravděpodobně ne. Většina koček nemá ráda mokro, takže sníh pro ně nemusí být pozitivním zážitkem. Na rozdíl od některých plemen psů pocházejí naše šťastné kočky domácí z kočičích předků, kteří původně obývali horké a suché prostředí. Kočky prostě nemají v genech, aby žily v chladném, zasněženém prostředí.

Můžete kočku vycvičit, aby měla ráda sníh?

Pokud jste svou dobrodružnou kočku úspěšně seznámili s vodítkem a postrojem pro zkoumání venku, mohla by se seznámit i se sněhem. Trénink začněte pomocí pozitivního posilování malými, krátkými dobrodružstvími a spojit sněhové dobrodružství s něčím pozitivním, například s jejím oblíbeným pamlskem.

Měli byste svou kočku pouštět ven, když je zima?

Pokud jde o to, zda nechat kočku venku, je nejlepší zvážit všechna pro a proti. Kočky jsou vzhledem k vlastnostem, jako je jejich huňatý kožich, do jisté míry přizpůsobeny nižším teplotám a sněhu více než lidé. Ale stále existují rizika chladného počasí. Při nízkých teplotách jsou kočky i lidé ohroženi podchlazením. Dalším rizikem jsou omrzliny, ke kterým dochází, když části těla zmrznou. Nejvíce ohrožené rychlým prochladnutím jsou kočičí uši a tlapky.

Zdroj: dailypaws.com