Policista riskuje život, aby zachránil nemocné medvídě, které opustila jeho rodina

Přidat na Seznam.cz

Policejní velitel Thomas riskoval svou bezpečnost, aby zachránil život nemocného a bezbranného medvíděte, které někdo zanechal u silnice, udáví portál Popular. Medvědi jsou pro lidi nebezpeční, zejména medvědice s mláďaty. Na silnici však bylo opuštěné a nemocné medvídě naprosto ztracené.

Thomase vždy ho učili, aby si od černých medvědů, zejména od ochranářských matek, udržoval odstup, ale tentokrát to bylo jiné. Poté, co zahlédl procházející se rodinu, si všiml, že jedno z mláďat se snaží udržet krok s rodinou, a věděl, že musí zasáhnout. Sledoval, jak matka vodí svá mláďata sem a tam přes silnici a povzbuzuje nemocné mládě, aby s nimi udrželo krok.

Přestože se mládě snažilo, nakonec se rozhodlo, že si sedne a odpočine, a to přímo uprostřed silnice. Medvědí máma se ho zpočátku snažila zvednout a následovat rodinu, ale po několika neúspěšných pokusech se zdálo, že mládě je příliš slabé na to, aby se postavilo. Medvědí máma tak měla těžkou volbu, a nakonec si vzala svá tři další zdravá mláďata a nechala nebohé slabé mládě, aby se o sebe postaralo samo.

Thomas věděl, že nemůže jen tak vystoupit a ujmout se malého mláděte z obavy, že by se matka mohla vrátit a napadnout ho, a tak zavolal pomoc. Když nakonec ošetřovatelé dorazili, rozhodli se bezmocné mládě odvézt do místního rehabilitačního centra na kontrolu. Krátce po celém incidentu Thomas zjistil, že medvědí máma měla ve skutečnosti 5 mláďat a toto bylo druhé, které se rozhodla opustit kvůli jeho slabosti.

Naštěstí však pečovatelé našli mládě dříve, než bylo pozdě, a přivezli ho za jeho bratrem do rehabilitačního centra. Dvojice zůstane v rehabilitačním centru, dokud se nezotaví ze svých nemocí a nebudou dostatečně silná, aby mohla být vypuštěna zpět do volné přírody.

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube