Žena zachránila mládě divočáka. To se okamžitě spřátelilo s jejím psem

Přidat na Seznam.cz

Divočáci sice vypadají děsivě, ale nejsou tak nebezpeční, jak by se mohlo zdát. Ano, mohou být agresivní, pokud jsou zranění nebo se cítí ohroženi, ale obecně jsou přátelští – zejména samice divočáků.

A přestože mít je doma jako domácí mazlíčky s sebou nese několik povinností, které nelze ignorovat, pouto, které se může mezi člověkem a divočákem vytvořit, je opravdu silné.

Jednou ze zemí, které nejsou k divokým prasatům přívětivé, je Srí Lanka. A právě tam se odehrává tento příběh. Před několika měsíci dostala žena jménem Dora krabici, ve které byla malá živá bytost. Vážila necelé jedno kilo.

Tehdy ji ani nenapadlo, že by to mohl být divočák. Přesto to tak bylo. „Náš zahradník se objevil u nás doma s něčím velmi malým v krabici. Nikdy by mě nenapadlo, že je to divočák,“ řekla majitelka Dora pro web AnimalChannel.

Mládě divočáka bylo staré jen pár hodin a bylo opravdu malé a roztomilé. Pojmenovali ji Yezhu a seznámili s ní psí členy rodiny.

Zdálo se, že jeden ze psů si s ní okamžitě vytvořil vztah. Pes jménem Biu se k ní přiblížil a Yezhu se do něj okamžitě zamilovala a všude ho následovala. Dora se domnívá, že se jí tolik stýskalo po matce, že v Biu našla otcovskou postavu, kterou neměla možnost poznat.

Přestože se Dora snažila najít pro divočáka matku, neměla štěstí a zdálo se, že jí nezbývá nic jiného, než si malou Yezhu vzít domů, protože na Srí Lance nejsou žádné útulky, které by se divočáka ujaly.

Postupem času se Biu a Yezhu stali nerozlučnými. Všude chodili spolu, jedli ze stejné misky, plavali spolu a nikdy se od sebe nehnuli. Jak vysvětluje jejich majitelka, Yezhu je nyní v pubertě, ale stále k Biu Biu vzhlíží. Teď už jsou rodina.

Zdroj: animalchannel.co