Policista zachránil psa, který uvízl na prudkém slunci

Přidat na Seznam.cz

Minulý týden během cesty uprostřed parného počasí spatřila řidička u silnice zaparkovanou dodávku dálniční hlídky. Krátce nato ji zaujalo něco jiného: „Asi o kilometr dál jsem na kraji silnice zahlédla psí hlavu,“ líčila žena. Vypadalo to, jako by tam pes byl už nějakou dobu.

Žena chtěla zvířeti pomoci, otočila auto a jela upozornit policisty: ti přijeli na místo a našli tam skutečně zraněného a vyděšeného psa. Přestože měl z policistů strach, vodou a jídlem se nechal oslovit.

Policista však nezůstal jen u toho: poté, co požádal o pomoc ochránce zvířat, se posadil vedle štěněte a držel deštník, aby ho ochránil před přímým sluncem. A to bylo, vzhledem k extrémnímu počasí, skutečně třeba.

„Řekl mi: ‚Budu tady sedět, dokud se nepřestane bát,'“ vyprávěla žena o chování policisty a dodala: „Zdálo se, že je ten pejsek šťastný. I ty jeho oči se jakoby změnily, znovu ožily. Bylo to veselé až k pláči.“

Tím však setkání neskončilo: zachránkyně se později dozvěděla, že pes, tedy fenka, byla odvezena k veterináři, kde se zjistilo, že má zlomenou kyčel.

Policista se rozhodl, že malého pejska neopustí. Ujal se ho a pojmenoval ho Princezna. Je to tedy příběh se šťastným koncem díky dvěma lidem, kteří nepřehlédli bližního v nouzi.

Zdroj: lastampa.it, Facebook