Poté, co sežrala celého sambara, vypadá krajta jako aligátor!

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste se někdy cítili nafouknutí po vydatném jídle, budete mít pro tuto krajtu písmenkovou pochopení. Tento plaz chytil jelena, kterého se rozhodl spolknout, i když je mnohonásobně větší než on sám. Ostatně krajta se nezastaví ani před aligátorem a dalšími predátory.

Pouze pro silné povahy

Následující video bylo zveřejněno na stránkách Alwasela a je zřejmé, že plaz měl s polykáním sambara zprvu trochu problémy. Nejprve se zdá se, že je fyzicky nemožné, aby se sambar ostrovní dostal do krajty. A přesto se po několika pokusech podaří hadovi do tlamy hlavu tohoto jelena nasoukat.
Když se mu podaří konečně spolknout celou kořist, jeho tělo je protáhlé. A když se podíváte pozorněji, uvidíte charakteristické znaky a identifikujete toto neuvěřitelné zvíře jako krajtu písmenkovou, která vzhledem k velikosti potravy v jejím břiše vypadá jako aligátor.

Potrava krajt a krmení

Krajta tygrovitá je jedním z největších hadů vyskytující se v Asii a je známo, že váží přes 40 kg. Ráda žije ve vlhkých stálezelených lesích. Krajty se živí savci, jako jsou antilopy, prasata bradavičnatá a netopýři, ale pozřou i ještěrky a ryby. Existují zprávy o tom, že žerou i domácí psy a kočky a hospodářská zvířata. Když je had nacpaný, je velmi zranitelný a přijímá potravu pouze jednou za čtrnáct dní. Sám o sobě není vůbec jedovatý.

Na tomto videu, které má téměř čtvrt milionu zhlédnutí, se zase podívejte, jak obrovský had sežral aligátora.

Zdroj: Alwasela, Youtube