Přesvědčte se, že jaguár se vody nebojí, k obědu si klidně uloví kajmana

Přidat na Seznam.cz

Zatímco jiné kočkovité šelmy dávají přednost pronásledování kořisti v otevřené krajině, jihoamerický jaguár loví na zemi, na stromech i ve vodě. Neváhá se ponořit pod hladinu a zápasit se zvířaty stejně velkými jako on sám. Podívejte se, jak se utká s kajmanem.

Jaguár je po lvovi a tygrovi třetí největší kočkovitou šelmou na světě. Obývá především tropické deštné lesy střední a jižní Ameriky, s jejichž hustou vegetací skvěle splyne díky skvrnité srsti. Často se pohybuje v okolí mokřadů a bažin v povodí Amazonky a neváhá lovit přímo ve vodě.

Tam žije i kajman, středně velký krokodýl, který v dospělosti nemá žádného nepřítele. Jediným zvířetem, které je schopno jej ulovit, je právě jaguár. A jak ukazuje video, jde mu to skvěle.

Video zachytilo, jak jaguár vstoupí do vody a pak se rychle ponoří pod hladinu, aby překvapil kajmana. Pod vodou se odehrává krátký, ale zběsilý boj. Jaguár se musí vynořit a zhluboka nadechnout, aby mohl pokračovat. Nakonec jaguár zvítězí: využije své obrovské síly a vytáhne velkého plaza za krk z vody ven.

Zdroj: A-Z Animals