Profesionální psí kadeřník radí, jak správně koupat psa. Držte se jeho zkušených tipů

Přidat na Seznam.cz

Pes, voda a šampon – nic víc k tomu není potřeba. Co by se asi tak na koupání psa dalo zkazit, že? Bez ohledu na to, jestli váš pejsek patří k milovníkům koupelí, nebo naopak vyděšeně bere tlapky na ramena, pravidelné koupání psa je důležitou součástí péče o vašeho mazlíčka. Dailypaws.com a profesionální psí kadeřník přichází s užitečnými tipy, které se vám budou hodit.

Jak často psa koupat?

Pokud váš pes právě nestrávil odpoledne cákáním se v bahenních kalužích, pravděpodobně nebudete muset svého psa koupat častěji než jednou za měsíc. Frekvence koupání je ale také závislá na plemeni: psi s delší srstí budou vyžadovat častější koupání. Jednou za měsíc ale zpravidla bohatě stačí.

Co k tomu potřebujete?

Psa můžete vykoupat klidně ve vaší vaně, pokud se vám do ní vejde. Ne každý to ale toleruje a dává přednost vlastní vaně pouze pro psa – pro menší plemena postačí třeba vanička na koupání dětí.

Než se pustíte do mytí, mějte po ruce všechno, co budete potřebovat. Určitě nechcete pro něho odběhnout a následně nahánět mokrého psa všude možně po všech čertech. Pokud jste nenáročný psí majitel, vystačíte si se speciálním šamponem pro psy. Někdo dává i kondicionér, ale není to nutnost. Mějte také na dosah ruky minimálně dva ručníky.

Na šamponu nemusíte šetřit

Ale ani za něco utratit balík peněz. Nejdůležitější je, abyste pořídili šampon určený výhradně pro psy. Psi mají v kůži jiné pH než lidé, proto je nevhodné používat vyrobený pro lidi, protože by mohl zbytečně dráždit jejich pokožku.

Pár rad na závěr

  • odměňte psa za vstup do vany, pamlsky mějte po ruce a dávkujte je klidně i během mytí
  • šampon nařeďte vodou, lépe se aplikuje a mnohem více pění
  • psa namočte vlažnou vodou, studená ani příliš horká není dobrý nápad
  • psa šamponujte dvakrát – poprvé šampon odstraní špínu, podruhé zbaví srst mastnoty a zbývajících menších nečistot
  • dobře opláchněte, zbytky šamponu by mohly dráždit pokožku

Zdroj: Dailypaws.com