„Rozluč se s babičkou.“ Reakce psa před rakví dojala všechny (nejen) na pohřbu

Přidat na Seznam.cz

Pes jménem Zeus neustále zvedá a sklápí uši. Vrtí ocasem a dívá se na všechny lidi, kteří truchlí kolem rakve. Jako by čekal na povolení, aby se mohl také přiblížit a podívat se, kdo je uvnitř. Jeho chování je velmi vyrovnané, jak to situace vyžaduje. Ale už ví, kdo leží v rakvi: je to pohřeb Mexičanky, matky Nalleli Herrerové. Žena natočila reakci svého psa a video sdílela na Tik Toku, čímž dojala tisíce uživatelů, uvedla Lastampa.

„Vidí ji, hele, je vidět, že se dívá nahoru,“ říká jeden z přítomných mužů a pak osloví přímo psa: „Kde máš babičku? Je tam babička? Kde je? Tam nahoře? Viděl jsi ji?“

Pes se přiblíží k části rakve, která je stále otevřená, a je vidět, že by rád vstal a podíval se dovnitř. Jeden z mužů mu tedy pomůže položit tlapy na rakev a dává pozor, aby nezpůsobil žádné škody. Ale není třeba: Zeus se chová vzorně, dívá se dovnitř na ležící ženu, vrtí ocasem, zvedá a sklápí uši a otáčí se na okolí, skoro jako by říkal: „Proč se nehýbe?“ Jiný muž mu říká: „Hej, aspoň ty nebreč nebreč, troubo.“ Láska čtyřnohého přítele však dojala mnoho přítomných.

@herreranalleli Te vamos a extrañar mamita 😢 #Zeus ♬ Yo Te Extrañare – tercer cielo

Nalleli Herrerová vypráví, že když byla její matka nemocná, Zeus spal s ní navzdory svým zvykům. Vysvětlovala také, že poté, co ji viděl v rakvi, se ho snažili utěšit: „Objali jsme ho, když se s ní rozloučil. Teď už je klidnější, i když smutný.“

Po videu s pejskem zveřejnila další video s kompilací společných okamžiků s matkou, které doprovodila dojemným vzkazem na rozloučenou: „V duši mě to bolí, ale nechávám tě jít, mami, se vší bolestí v srdci. Děkujeme za tolik lásky ke každému z tvých dětí a vnoučat. Děkujeme za tolik krásných zážitků po tvém boku. Děkujeme ti, že jsi naše matka. Děkujeme ti za vše, co jsi pro nás udělala. Budeme si tě pamatovat takovou, jaká jsi byla, jako skvělého člověka a nejlepší maminku na světě, která nás milovala víc, než je možné. Odpočívej v pokoji, mami,“ stojí ve vzkazu.

Zdroj: lastampa.it