Roztomilé zvířecí miminko. Malý lenochod vypadá jako plyšový

Přidat na Seznam.cz

Každé miminko, ať už lidské nebo zvířecí, je neuvěřitelně roztomilé. Internet je tak plný roztomilých štěňátek a koťátek, ale viděli jste někdy malého lenochoda? Toto mládě je tak roztomilé, že připomíná plyšovou hračku.

Malý lenochod je jedním z nejroztomilejších mláďat

Dospělý lenochod, s dlouhými drápy a často špinavou srstí, není nijak zvlášť roztomilý, ale jak ve videu vidíte, jejich mláďata jsou pravým opakem. Mládě ve videu je navíc malý sirotek, který byl zachráněn z divočiny. A jak sami vidíte, jedná se o jedno z nejroztomilejších zvířat vůbec.

Nevíme sice, co se stalo s jeho rodiči, ani jak se dostal do lidské péče, ale zjevně je malý lenochod spokojený a dokonce to chvílemi vypadá, že se směje. Jisté ale je, že by bez lidské pomoci tak malé mládě nepřežilo. Pokud totiž tak malý lenochod například spadne ze stromu dolů, není schopný se vrátit a na zemi je to jen otázkou času, než jej dostanou predátoři.

Od narození přilepeni k mámě

Lenochodi mají jednu zvláštní vlastnost. Už po narození jsou schopni se doslova přilepit k mámě. Jejich “přilnavost” jim umožňuje držet se na srsti matky i bez větší námahy a díky tomu jsou v bezpečí za každé situace. Tedy alespoň do chvíle, než se od matky odlepí a spadnou ze stromu na zem.

zdroj: YouTube, Animal Facts Encyclopedia