Rozzuřený tygr se vrhne na loďku s muži. Ti se ho snaží zahnat pryč

Přidat na Seznam.cz

Tygři, největší a nejrozpoznatelnější z velkých koček, jsou noční šelmy. Vyskytují se v různých prostředích v Asii, nejvíce jich je v Indii, ale najdeme je také v Číně, Rusku, Thajsku a Malajsii. Díky oranžové srsti, tmavým svislým znakům a bílému břichu lze tygry snadno identifikovat, zejména když se na vás řítí.

Tygr se neváhá zaútočit na skupinku mužů na lodi

Skupina mužů se snažila odehnat divokého tygra od své vesnice tím, že stála na lodi. Místo toho, aby se tygr nechal vyplašit hlasitými zvuky, včetně ohňostroje a bouchání na dřevo, skočí k mužům. Tygři se lidí často bojí a ne často projevují chuť na lidské maso. Přestože jsou lidé poměrně jednoduchou kořistí, nejsou preferovaným zdrojem potravy.

Někdo by si mohl myslet, že lidé budou před těmito velkými kočkami v bezpečí, pokud se mezi nimi nachází vodní plocha. Bohužel pro lidi jsou tygři neuvěřitelní plavci. Zatímco průměrná domácí kočka se může při pouhém pomyšlení na vodu zhrozit, tygři se jí nenechají rozhodit. Mají mohutné tělo a velké blánovité tlapy, které jim pomáhají dobře plavat.

Je normální, že tygři útočí na předměty?

Tygři mohou útočit na předměty a lidi a také na ně zaútočí, pokud se cítí ohroženi. Tygři obvykle útočí na člověka jen tehdy, když loví nebo se cítí ohroženi. Pokud se člověk přiblíží příliš blízko a vyplaší spícího nebo jedoucího tygra nebo tygří matku s mláďaty, může tygr reagovat agresivně. Tygři jsou teritoriální a obvykle dávají přednost samotě. Dorozumívají se pomocí vizuálních signálů, pachových stop a zvuků. Obvykle žijí osamoceně a krátce se stýkají pouze při páření nebo někdy při sdílení potravy.

Zdroj: AZAnimals