S novou aplikací už kočičí mňoukání nezůstane ztraceno v překladu

Přidat na Seznam.cz

Dospělé kočky používají mňoukání pro komunikaci s člověkem. Doufají, že my lidé jim takhle budeme schopni rozumět, ale k jejich velkému zděšení tomu tak často není. Na pomoc proto přispěchali tvůrci nové aplikace, kteří prý našli vzorec, jak přeložit kočičí mňoukání do lidské řeči.

Aplikaci MeowTalk má na svědomí bývalý inženýr z Amazonu, který se podílel na vývoji virtuálního asistenta Alexa. Aplikace analyzuje zvuky, které vaše kočka vydává, a poté prochází uživatelskou databázi 40 milionů zaznamenaných mňouknutí, aby vám dala co nejpřesnější překlad do lidské řeči. Kromě angličtiny si můžete svou kočku nechat přeložit třeba do němčiny, francouzštiny, španělštiny nebo ruštiny.

Každá kočka používá svůj jedinečný slovník, pomocí kterého komunikuje se svým páníčkem v neměnném kontextu. Aplikace využívá strojové učení, aby kočičí mňoukání přeložila do lidské řeči. Na výběr je 14 překladů od „Nakrm mě“ přes „Pusť mě ven“ či „Nech mě být“ až po „Miluju tě“. Jestli skutečně odpovídají sdělení vaší kočky, musíte posoudit sami. Když nic jiného, alespoň se při tom pobavíte.

Ekvivaletní slovník pro majitele psů zatím neexistuje. Podle tvůrců aplikace nemají psi takovou hlasovou kapacitu, aby vydávali velkou škálu štěkání a mezi jejich štěkotem byl slyšet dostatečný rozdíl.

Zdroj: Pets Radar, Metro