Samec gorily stříbrohřbeté brání samici s mládětem před útokem další gorily

Přidat na Seznam.cz

Jestli vám nějaké zvíře při návštěvě zoologické zahrady předvede zajímavou show, pak jsou to gorily. Gorilí matka nesoucí na zádech své mládě si hleděla svého, když na ni z ničeho nic zaútočila jiná gorila. Na celý konflikt se můžete podívat v níže přiloženém videu.

Šlechetný samec přispěchal na pomoc

Rvačka, která se odehrává v místě, které vypadá jako zoologická zahrada, netrvala naštěstí dlouho, protože dominantní samec rychle zakročil. Během několika vteřin se gorila, která na matku s mládětem původně zaútočila, ocitla díky bránícímu se gorilímu otci v pasti. A co se vlastně stalo? Útočící gorila je totiž sestra gorily matky a samec situaci jen uklidnil. Proč ale útočila na matku je ve hvězdách. Za jejím útokem mohla hrát role žárlivost.

Jak samci goril stříbřitých brání svou tlupu?

Nelze popřít, že tito mohutní tvorové jsou fyzicky zdatní, když jde o obranu jejich teritoria a rodiny. Koneckonců veškerá zodpovědnost padá na hlavního samce v tlupě, takže je součástí jeho práce být svým způsobem agresivní, uvádí web A-Z-Animals.

Zuřivé bití stříbrohřbetých do hrudi, pronikavé mračení a silný pach jsou jen tři známky toho, že gorila vnímá nějaké nebezpečí. Samci také dokáží skvěle blafovat, díky čemuž získá zbytek tlupy čas na útěk do bezpečí. Rozhodně není radno si s gorilami zahrávat. A to ani z legrace.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube