Samice klokana omylem upustí své mládě, když jí honí pes

Přidat na Seznam.cz

Už jste někdy viděli, jak nějaké zvíře omylem upustí mládě? Je to děsivý zážitek, když se chcete ujistit, že je mládě v pořádku. Podívejme se, co se stane na dnešním videu, když klokaní matka upustí své mládě, zatímco je pronásledována dravcem.

Klokaní matka upustí mládě

Na začátku videa vidíme malé stádo klokanů, kteří běží o život. Kousek za nimi je pes, který se rozhodne pronásledovat samici klokana. V jejím vaku je ale ještě mládě, které při dramatickém pokusu o útěk omylem opustí, zatímco běží jako o život z místa pryč. Mládě na nic nečeká a i ono se vydá na úprk. Nic jiného mu nezbývá, protože se pes rozhodne pronásledovat právě jej.  

Kteří dravci se živí klokany?

Klokani jsou savci, kteří váží od 2 do 66 kilogramů a dosahují výšky přes 160 cm. Jako býložravci se klokani živí například trávou, semeny a květinami. Existuje několik druhů klokanů, z nichž k těm nejznámějším patří: klokan rudý, klokan velký, klokan obrovský, klokan antilopí nebo klokan rezavý. Tito savci nemají tolik predátorů, jak bychom si mohli myslet. Jsou loveni predátory, jako jsou psi dingo, lidé, orli nebo tasmánští tygři. Klokani jsou známí tím, že dokáží unikat predátorům díky své úžasné rychlosti, která dosahuje až 48 kilometrů za hodinu, a také díky délce svého skoku, kdy jsou schopni na jeden skok zdolat až 9 metrů.

Zdroj: AZAnimals