Žena zvolila pro svou kočku jméno, které pohoršilo internet i její sousedy

Přidat na Seznam.cz

Vybrat vhodné jméno pro svého mazlíčka je občas těžký úkol. Žena, která se se jménem svého kocoura pochlubila na Facebooku, se ale dočkala urážek. Kromě toho byla vyloučena ze skupiny pro chovatele koček, a její sousedé požadují, aby kocourovi změnila jméno!

Černý Lucifer

Nejmenovaná majitelka černého kocoura se rozhodla, že se na Facebookové skupině pochlubí svým černým kocourem, kterého pojmenovala Lucifer. To je celkem časté, běžné jméno, zejména u černých koček. Ovšem tato chovatelka u členů skupiny narazila. Mnozí psali, že jméno jejího mazlíčka je „urážlivé“ kvůli jeho spojení s ďáblem, svěřila se chovatelka na Redditu. Bez varování ale byla tato žena ze skupiny vyloučena, a to i přesto, že se jí mnozí zastali. „Divili byste se, kolik lidí také zapomíná, že Lucifer byl anděl,“ napsal jeden z uživatelů.

Není to jediný případ

Další kočičí Lucifer, který se dočkal kritiky, je dvouletý kocour. Jeho majitelka mu přezdívá Lucy a Lulu, což přece není nic zvláštního, že?

Tato žena byla zkritizována svými sousedy, zejména matkou sedmileté holčičky jménem Lucy, píše Mirror. „Matka, která k nám předtím nechodila, klepala na naše dveře a žádala nás, abychom změnili jméno naší kočky, protože jsou křesťané a spojovat jméno mé kočky Lucifer, které také přezdíváme Lucy, s jejich dcerou Lucy je urážlivé,“ svěřila se majitelka.

Naštěstí se ale rozhodla jméno neměnit, a to i přesto, že o to usiloval i její přítel. Lucifer tak zůstává Luciferem.

Lucifer je populární jméno

Jméno Lucifer nemusí mít nutně spojitost s Ďáblem, ačkoliv je pravda, že právě tak se archanděl jmenoval. Majitelky se ale také mohly inspirovat kocourem Luciferem z Disney pohádky Popelka. Slovo Lucifer má také hebrejsky znamenat „zářící nositel světla“, zároveň je to latinský název planety Venuše.

zdroj: mirror, reddit, steemit