Hladový levhart prohání dvě prasata bradavičnatá

Přidat na Seznam.cz

Krátký videoklip uprostřed tohoto příspěvku se odehrává v Africe. Levhart je na lovu sám a jeho cílem je bradavičnaté prase.

Na začátku videa vidíme dvě selátka prasete bradavičnatého, která stojí u silnice. Skupina safari výletu, která jede kolem, zastavila, aby se na tato roztomilá selátka podívala. Jenže tato mláďata prasete bradavičnatého jsou bez ochrany své matky a hrozí jim nebezpečí od predátorů, kteří číhají poblíž a hledají snadnou potravu.

Náhle se na ně z ničeho nic vrhne levhart a prasátka bradavičnatých se dají na útěk. Jedno ze selat nebylo dostatečně rychlé a levhart jedno sebere. Naštěstí se mu ale podaří vykroutit se sevření hladového zvířete.

Jak rychle umí prasata bradavičnatá běhat?

Prasata bradavičnatá jsou v boji zuřivá zvířata, která využívají své zuby a kly ke svému prospěchu, aby zranila predátory. Pokud se však mohou z boje vymanit, udělají to. Nicméně místo aby tato zvířata bojovala, raději utečou, pokud mohou. A jsou schopni prchat obrovskou rychlostí až 56 kilometrů za hodinu. To dokáže zahanbit spoustu zvířat, jak můžeme vidět na videu výše. Tento levhart tedy věděl, že se musí k selátkům připlížit, pokud má šanci nějaké sebrat.

Zdroj: AZAnimals