Samice nosorožce se smečce lvů rozhodla ukázat, zač je toho loket. Bránila tak své mládě, které chtěli lvi ulovit

Přidat na Seznam.cz

Při pohledu na krále džungle víme, že existují zvířata, která si nedají říct. Ukázkovým příkladem jsou sloni. Ani ti však nejsou jediná zvířata, která mají lvi problém porazit. Podívejte se na dnešní video, jak tato lví smečka touží po mláděti nosorožce.

Střet lví smečky s nosorožcem

Dnešní video nás zavede do Nairobi v africké Keni. Lev je silný a rychlý, ale dospělí nosorožci jsou příliš velcí na to, aby je lev mohl porazit. Nosorožci jsou také velmi rychlí (ne že by tak vypadali) a velmi mrštní. Hlavním cílem jsou proto mláďata nosorožců.

Když video začíná, vidíme mohutnou samici nosorožce a její mládě. Nedaleko nich leží smečka lvů, která si prohlíží nosorožce, na kterém by si mohli lvi smlsnout. Jelikož si je samice hrozivého nebezpečí vědoma, své mládě pečlivě hlídá a nevzdaluje se od něj. Moc dobře totiž ví, že kdyby se k němu tito lvi dostali, mohlo by to mít fatální následky.

Vycházejí spolu lvi a nosorožci?

Vztah mezi lvy a nosorožci je přinejmenším složitý. Pokud se naskytne totiž příležitost, lví smečka dokáže nosorožce skolit. Většinou se jedná ale o případ, že je nosorožec nemocný, zraněný nebo se jedná o mládě.

A v dnešním videu nešlo lvům o matku, nýbrž právě o mládě. Samice by pro ně mohla být totiž obrovským soustem, který by nemusel pro lvy dopadnout dobře. Stejně tak samice ví, že kdyby se od mláděte vzdálila, smečka by její nepřítomnost využila.

Zdroj: AZAnimals.