Seznamte se s Kefírem, největším kocourem na světě. Lidé si myslí, že je to pes

Přidat na Seznam.cz

Kočky mají různé tvary a velikosti, některé jsou rozkošně tlusté, jiné jsou malé a titěrné. Pak je tu Kefír, který je načechraný a prostě obrovský. Jeho panička Julie Minina je díky němu hrdou majitelkou snad té největší kočky na světě, píše magazín Unilad.

Julia žije v malém ruském městě Starý Oskol. Kefíra, pojmenovaného podle mléčného nápoje, si pořídila téměř před dvěma lety jako malé mainské mývalí kotě. I po tak dlouhé době však stále roste. „Ani by mě nenapadlo, že obyčejné kotě může být tak velké,“ povídá jeho majitelka.

Ačkoli Kefír vypadá i kvůli svému naštvanému výrazu jako docela hrozivé zvíře, ve skutečnosti je opravdu mazlivý a podle své paničky chytrý a klidný kocour. „Když k nám přijdou přátelé a známí, tak se veškerá pozornost soustředí na něj a on se ochotně nechá hladit. Ale když k nám přijdou cizí lidé, každý si ho nejdříve splete se psem“, dodala panička.

Navzdory své velikosti je Kefír stále stejně hravý a rošťácký jako normální kotě, zejména v noci. Má ještě jeden zvyk, v noci na paničku rád leze a spí. Když byl kotě, nedělalo ji to žádné nepříjemnosti. Teď už je to ale větší problém. Kefírovi je nyní rok a 10 měsíců a váží neuvěřitelných 12,5 kg.

Není divu, že se tento kocour dočkal na internetu poměrně bouřlivých reakcí. „To není kočka, to je mládě bílého tygra. Musí si dávat pozor“, komentoval fotku kocoura fanoušek. „Možná proto, že je to spíš kočka z pralesa než kočka domácí“, napsal pobaveně druhý.

Zdroj: unilad.co.uk