Seznamte se s rezavou strakatou kočkou – nejmenším a nejroztomilejším koťátkem na světě

Přidat na Seznam.cz

Kočka rezavě skvrnitá soupeří s kočkou černonohou o titul nejmenší kočky na světě a předpokládá se, že je těsně předstižena. Tyto kočky měří 35-48 cm (včetně ocasu), jejich ocas se pohybuje mezi 15 až 30 cm a váží 0,9 až 1,6 kg, uvádí portál Cats.

Tyto kočky cejlonské se vyskytují v lesích jihoasijských zemí, jako je Srí Lanka a Indie. Tyto drobné kočky, které se snadno vejdou do lidské dlaně, jsou noční, a proto většinu svého života tráví při západu slunce.

Cejloni se obvykle ukrývají na místech, jako jsou jeskyně a stromy, aby se vyhnuly větším predátorům v oblasti. Pokud se neskrývají, často loví. Jejich potravou jsou nejčastěji hlodavci a ptáci, nebo menší kořist, jako jsou ještěrky a hmyz. Tento druh je často označován jako „nejroztomilejší kočka na světě“, přičemž velká část jeho roztomilosti pramení z jeho drobné velikosti a také z jeho úžasné srsti.

Obvykle se přirovnává k leopardí srsti, má rezavou barvu a skvrny, i když jich je často méně než u jejich velkých kočičích příbuzných. Mnoho lidí na internetu projevilo zájem o domestikaci těchto zvířat, nicméně by to lidé dělat neměli!

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube