Seznamte se se Skipper, rozkošnou štěněčí slečnou, která se narodila se šesti nohama a úspěšně vzdoruje osudu

Přidat na Seznam.cz

Tato směska australské a border kolie se narodila v Oklahoma City s vrozenou vadou zvanou monocephalus dipygus a monocephalus rachipagus dibrachius tetrapus. Řečeno řečí neveterinářů, výsledkem je roztomilé štěňátko, které má jednu hlavu a hrudní dutinu, ale většinu věcí pod nimi má zdvojenou.

Zázračná hříčka přírody

Skipper není první, kdo žije šťastný život s více než normálním přídělem nohou, píše web DailyPaws. V roce 2019 se ve Velké Británii narodilo štěně černého labradora jménem Roo, které mělo ke každé přední noze vrozenou další nohu. Roo používá chodítko na kolečkách, aby se mohla efektivněji pohybovat, a začátkem roku 2020 jí byla jedna z nohou navíc odstraněna operací, ale jinak žije dál šťastným životem bez bolesti.

Psa matka odmítla

Skipper se narodila jako součást devítičlenného vrhu a veterináři mají podezření, že byla v děloze jedním z páru dvojčat, ale vajíčko se plně neoddělilo, což způsobilo výsledky, které vidíme u této fenky.
Skipper byla matkou odmítnuta, ale podle zaměstnanců nemocnice se mládě v pohodě přizpůsobilo krmení z láhve. Zdá se, že všech šest nohou se pohybuje dobře a reaguje na podněty, a veterináři říkají, že veškerá potrava, kterou do ní dávají, zřejmě vychází druhým koncem tak, jak má.

„Budeme pokračovat ve výzkumu jejích podmínek, sledovat její vývoj při opakovaných kontrolách a pomáhat udržet Skipper bez bolesti a v pohodlí po zbytek života,“ napsala veterinární nemocnice v příspěvku na Facebooku, kterým Skipper přivítala na světě. „Doma se jí nyní daří dobře.“

I když je možné, že Skipper bude s největší pravděpodobností potřebovat nějakou fyzikální terapii nebo pomoc při pohybu, jak poroste, prozatím se zdá, že všechny její vnitřní orgány jsou ve skvělé kondici, že je to šťastné, prospívající štěně.

Zdroj: dailypaws.com, Facebook