Silní hroši nechtějí pustit své území, útočí na krokodýla

Přidat na Seznam.cz

Nádherný národní park Kruger, který se nachází v Jihoafrické republice, nabízí řadu úžasných šelem se skvělými loveckými schopnosti. Na veliké ploše o velikosti dvou milionů hektarů se odehrávají i velice zajímavé a pro běžného člověka nezvyklé souboje mezi zvířaty.

Možná se Vám může zdát, že jsou hroši mírumilovná zvířata a navíc tak trochu působí, jako hromotluci. Ovšem Hroši jsou teriotriální a dost často agresivní zvířata, a tak se velice často a rádi pouštějí do boje i s těmi nejnebezpečnějšími predátory. Podívejte se, jak si hroši hravě poradí s krokodýlem. Výhra je jasná – hroši vítězí.

Krokodýl se brání, avšak hroší zuby se do něj postupně zakusují

Z počátku se zdá situace dost nepřehledná. Ve vodě je minimálně 50 hrochů a ti mají stejný cíl: vyhnat krokodýla z místa, které si přivlastnily právě hroši. Krokodýl nemá žádnou únikovou cestu, protože ho hroši obklíčili. Zajímavé je, že hroši na krokodýla útočí střídavě a postupně ho koušou. Po únavném okusování od hrochů se krokodýlovi podaří zmizet pod hladinou a doplavat do bezpečí. Na tuto zkušenost krokodýl určitě nezapomene a sem už se určitě nevrátí.

Samci hrochů jsou velice teritoriální když jde o vodu. O suchou zem se tolik neperou. Není ojedinělé, že navzájem bojují hroši a krokodýli. Ovšem z většiny bojů vychází hroši jako vítězové. Hroši jsou bíložravci, proto na ně neútočí proto, aby je následně sežrali, ale proto, že si konkurují o kořist.

Zdroj: AZAnimals