Skupina hyen krouží kolem lvů. Chce jim ukrást mršinu zebry

Přidat na Seznam.cz

Když pomyslíme na zvířata ve volné přírodě, snadno se nám v mysli vybaví země Afrika. S více než 100 000 druhy savců, hmyzu, ryb a ptáků je jednoduché si myslet, že zde predátoři najdou spoustu potravy. Mezi nalezením a ulovením kořisti je však obrovský rozdíl.

Lvi brání kořist před hyenami

Na začátku videa zpomalil safari výlet, aby zachytil pohled na smečku lvů požírajících zebru. V dálce skupina hyen dychtivě vyčkává, zda se naskytne vhodný okamžik, aby přišly a kořist ukradly. Náhle, v čase 1:50, se jeden ze lvů otočil, a to stačilo, aby se tyto hyeny vydaly na úprk zpět, dokud se lev opět neotočil. Ty se ale znovu vrátily v naději, že se zmocní jakékoli části masa, kterou by si mohly vzít s sebou.

Bojí se hyeny lvů?

Hyeny jsou divocí predátoři, kteří žijí ve skupinách čítajících někdy až 100 členů. Tato odvážná zvířata jsou často označována za oportunistické mrchožrouty. Vezmou si, co mohou. V tomto smyslu tedy nejsou vybíraví, chtějí se jen najíst. Rozhodnout se ukrást potravu králi džungle je však něco zcela jiného. I přes početní převahu tyto hyeny věděly, že se lvům nevyrovnají. A nakonec vidíme, že se tyto hyeny podřídily lvům. Trpělivě počkají, až se tato malá smečka nasytí natolik, že odejde, a na ně zbydou jen holé kosti. A ano, hyeny skutečně žerou i kosti.

Zdroj: AZAnimals