Sloní mládě zastavuje dopravu, aby ukradlo náklad cukrové třtiny z projíždějících kamionů

Přidat na Seznam.cz

Sloni jsou známí tím, že mají rádi sladké a pochutnávají si na potravinách, jako jsou banány a cukrová třtina. Často demolují pole místních farmářů, aby mohli tyto pochoutky zkonzumovat! Ohromený turista na thajské dálnici zachytil na videu slona, který blokuje dopravu tím, že krade cukrovou třtinu z přijíždějících vozidel, uvádí portál Elephants

Auan-tia je mladý slon, který strávil většinu svého života v nedaleké rezervaci. Autům nezbývalo nic jiného než zpomalit a nechat mladého slona, aby se více rozkoukal. Narazil na vozidlo s otevřenou střechou a rozhodl se pro něj a to vyvolalo zácpu. Co jiného vám zbývá, než v úžasu stát, když toto obrovské stvoření hledá svou oblíbenou potravu? Podle svědků se slon během dvou hodin pokusil okrást více než 12 různých aut, než se vrátil do džungle.

Protože to byl tak velký slon, nikdo se k němu neodvážil přiblížit a zahnat ho zpět do buše. Auta kolem něj projížděla hlemýždí rychlostí, zatímco další čekala v dlouhých frontách. Auan-tia se několik minut přehraboval v každém vozidle, které jelo z nedaleké farmy.

Poté, co prohledal jedno auto, uloupil nějaké jídlo a pak podržel další vozidlo v řadě, aby udělal totéž. Jeho menu se toho dne skládalo z cukrové třtiny a tapioky. Pracovníci ochrany přírody varovali řidiče, aby si dávali pozor, ačkoli sloni v této oblasti jsou přátelští a jen zřídkakdy způsobují lidem škody. Řidiči kamionů jsou na setkání se slony na silnici zvyklí, ale toto byl neobvyklý případ, kdy zvíře zastavilo obrovské množství vozidel a odmítlo odejít.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com