Slonice se zhroutila radostí, když zjistila, že je po 50 letech zajetí konečně volná

Přidat na Seznam.cz

Jde o dojemný příběh dvou slonů, kteří po více než 50 letech věznění konečně dostali šanci na svobodu. Seznamte se se slonicemi jménem Mia a Sita, dvěma sestrami, které až dosud žily nesmírně těžký život. Díky laskavým lidem z indické skupiny na ochranu divoké přírody, toto dovádění skončilo, uvádí portál Elephants.

Sestry byly převezeny do Centra pro ochranu a péči o slony, kde může dvojice prožít zbytek života v klidu. Po 1200 kilometrů dlouhém putování do rezervace vypadala dvojice nemocně a unaveně, byla plná zranění a potřebovala ošetřit.

Mia i Sita mají velmi bolestivé nohy. U Sity je situace ještě zhoršená tím, že má špatně zhojenou zlomeninu na přední noze, která ji omezuje v pohybu a brání jí tak v tom, aby si mohla lehnout a odpočinout. Jejich léčba bude zahrnovat teplé koupele nohou, plavání, cvičení na přírodních měkkých površích, léky, specializovanou dietu a hodně odpočinku.

Když Sita poprvé v životě vstoupila do chladného, čistého bazénu, Mia se s úlevou zhroutila na podlahu! Každodenní odpočinek je pro slony nezbytný, ale často je jim tato potřeba odepřena, když jsou připoutáni za přední a zadní nohy.

Dvojice je šťastnější než kdykoli předtím a zvyká si na nově nabytou svobodu! Zdá se, že jsou hned mnohem šťastnější. Jako by před sebou očekávaly hezčí život, ve kterém už nebudou nuceny vystupovat – život, ve kterém by se jejich rozbolavělým kloubům dostalo odpočinku a léčby, kterou potřebují!

Zdroj: kingdomstv.com, facebook.com