Statečný Jack Russell teriér zachránil svou paničku před útokem medvěda

Přidat na Seznam.cz

Ač malý vzrůstem, tenhle Jack Russell teriér dokázal zahnat medvěda baribala, který při procházce zaútočil na jeho paničku.

Žena jménem Susan (61) z Vermontu (USA) byla jednoho srpnového dne na procházce se svými psy, když uslyšela podivný zvuk. Byl to medvěd baribal, který na ni vzápětí zaútočil. Žena upadla a ucítila bolest v levém stehně, kam ji medvěd kousl. Její Jack Russell teriér naštěstí začal štěkat… A tím upoutal medvědovu pozornost. Baribal ženu pustil, takže mohla ustoupit dál po stezce a zavolat na pomoc policii.

Zatímco žena byla pokousaná a poškrábaná, jejímu Jack Russell teriérovi medvěd nezkřivil ani chloupek. Aby se vyhnul medvědovým tlapám, musel předvést slušné „ninja pohyby“, komentoval incident jeden ze strážců přírody pro USA Today.

Členové stráže přírody později uvedli, že se pravděpodobně jednalo o samici baribala s mláďaty, kterou procházející žena vyrušila a která cítila potřebu chránit svá medvíďata. Ve Vermontu žije asi 6 000 mědvědů baribalů. Zvířata jsou plachá a na člověka útočí jen velmi zřídka.

Zdroj: USA Today