Štěňata musí k veterináři dvakrát častěji než koťata. Proč?

Přidat na Seznam.cz

Více než čtyři z deseti štěňat navštíví veterináře před dovršením jednoho roku. V porovnání s kočkami, kde dvě z deseti koček mají důvod vyhledat veterinární péči kvůli ošetření zranění nebo nemoci, uvádí portál Agria.

Jsou psi nemocnější než kočky?

Důvody, proč navštěvovat veterinární lékaře a přitom využívat pojištění dvakrát více u štěňat než koťat, nejsou zatím potvrzeny. Jedním z důvodů může být to, že majitelé psů tráví s mazlíčky více času a tím si i více všímají jejich bolesti. 

Zatímco s kočkami majitelé neudržují tak dobré vztahy a nechávají kočky tráví více času venku, tak je prostě zanedbávají nebo si prostě nevšimnou, že jim není dobře. Nelze však vyvozovat, že psi jsou obecně nemocnější než kočky.  

Důvody pro návštěvu veterináře

Zvracení a průjem jsou běžná onemocnění našich domácích mazlíčků, jinak se jedná o zcela odlišné problémy psů a koček. Štěňata často vyhledávají péči kvůli příznakům kulhání, ušním infekcím a problémům s mléčnými zuby, zatímco koťata postihují především zlomeniny, rány nebo příznaky snížené chuti k jídlu.

Pokud mazlíčky venčíte v lese a necháte je sníst, co uvidí, pak budete muset řešit odčervení a zároveň i očkování. Nebudete potřebovat pouze očkování proti vzteklině, ale i proti dalším velmi závažným onemocněním. V dnešní době musíte nechat psi i očipovat a pokud máte šlechtěné plemeno, nechte si jej pojistit. U nás je pojištěno přibližně 50 % všech koček a 70 % psů.

Zdroj: news.cision.com