Štěně romaňského vodního psa při procházce v lese vyhrabalo poklad

Přidat na Seznam.cz

Ollie, štěně romaňského vodního psa, které si adoptovala anglická rodina, našel při hrabání v lese skutečný poklad: ne lanýže, ale 154 liber zlata, píše web Kodami.

Pes, který právě čerstvě přibyl do rodiny, žije se svými majiteli v přímořském letovisku Blackpool. Patří k plemeni, které bývá využíváno v souvislosti s hledáním lanýžů. Tentokrát ale našel něco mnohem cennějšího.

Ollie během výletu po rozlehlém anglickém venkově začal v jednu chvíli hrabat v zemi, jak to jeho plemeno obvykle dělá, když ucítí lanýže. Majitelé už už doufali, že ucítil vzácnou hlízu. Jejich překvapení však bylo ještě příjemnější.

Objevil skutečný poklad: zlato v hodnotě asi 175 tisíc korun, jak rodině později potvrdil jeden z předních obchodníků se zlatem v zemi, na kterého se obrátili s žádostí o odhad současné hodnoty mincí.

„Když Ollie začal hrabat, hodně mě zaskočilo, že by měl opravdu vyčenichat lanýže,“ řekl Adam Clark, hlava rodiny. „Bylo těžké si to představit hlavně proto, že toto plemeno potřebuje k hledání výcvik. Když jsem však uviděl tu hromadu zlatých mincí, byl jsem ohromen, opravdu jsem tomu nemohl uvěřit.“

Nadměrně vyvinutý citlivý čich, nebo štěstí, kdo ví. Ale ať už to bylo jakkoli, Ollie si vysloužil velmi úctyhodnou přezdívku: „blackpoolský lovec zlata“.

Zdroj: kodami.it