Surfaři zachránili rodinu vyplavených delfínů. Opatrně je přenesli zpět do oceánu

Přidat na Seznam.cz

Tři surfaři zachránili rodinu delfínů, která se ocitla na břehu. Na internetu se objevilo srdceryvné video, na kterém skupina zachraňuje dva dospělé a dva mladé delfíny, kteří se ocitli v pasti a s pláčem lapali po dechu, uvádí portál Ocean.

Záchranná akce se uskutečnila na pláži v zátoce Blacksod Bay u severozápadního pobřeží Irska. Delfíni prý strávili den v zátoce lovem sleďů, dokud oba mladíci nepropluli příliš blízko k pevnině a nebyli při odlivu vyvrženi na břeh. Dospělí delfíni se vydali zachránit svá mláďata, ale kvůli klesající hladině uvízli na mělčině.

Neuvěřitelné video zachycuje kvílení hejna delfínů, kteří při odlivu uvízli na pláži a nemohli se vrátit zpět do moře. Je vidět, jak dva surfaři v černých neoprénových oblecích odnášejí mořská zvířata na plážových ručnících do oceánu. Když postříkají jednoho delfína, jeden ze záchranářů říká svému kamarádovi: „Napusť na něj trochu vody.“

K mužům se brzy připojí surfařka, která pomáhá při natáčení druhého delfína na deku a opatrně ho táhne po písku do moře. Zatímco skupina pomalu přivádí tvora do vody, je slyšet, jak žena prohlašuje: „Je opravdu těžký.“

Delfíni byli přeneseni do hlubší vody, ale podle popisu přiloženého k záběrům stále nemohli volně plavat. Naštěstí se k surfařům okamžitě připojila místní nezisková organizace, která zachraňuje životy na moři a pomohla delfíny přesunout dál na moře.

Podle organizace dochází v oblasti Errisu (baronství v irském hrabství Mayo) k častým uvíznutím delfínů na pláži, přičemž v průměru se jedná o čtyři uvíznutí ročně, která zahrnují čtyři až třináct delfínů najednou.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com