Tohle je Kefír, největší kočka na světě a hvězda internetu

Přidat na Seznam.cz

Kočka, která je tak velká, že si ji lidé snadno spletou se psem. Váží skoro 14 kilogramů a jmenuje se Kefír. Chodí se svými majiteli na procházky, jí s nimi u stolu na vlastní židli a nelze si ji nezamilovat.

Kočky jsou jedno z nejoblíbenějších zvířat nejen v domácnostech, ale také na internetu. Hvězdou Instagramu je jedna z největších koček na světě jménem Kefír. Kocour dorostl velikosti středního psa a žije se svojí majitelkou v Rusku.

„Jméno mu vymyslely děti podle bílé barvy. Koupily jsme mu postroj a chodíme s ním na procházky ven. Přestože vypadá drsně, má milou povahu. Jen se občas uráží. Považujeme ho za člena rodiny, má vlastní židli a sedává s námi u stolu“, svěřila se majitelka kocoura Julie Mininouová serveru Allaboutcats.

Kefír je mainská mývalí kočka, plemeno známé právě svou velikosti a také přátelskou povahou. Proto se ji někdy přezdívá „něžný obr“. V chování mainské mývalí kočky najdeme řadu odlišností od ostatních plemen. Jednou z nich je způsob jakým pijí vodu. Často můžeme pozorovat, že do vody nejprve několikrát udeří tlapkou, než se z ní napijí. Někteří jedinci pijí vodu pomocí tlapky, ze které si udělají „naběračku“, vyjmenovává specifika plemene Wikipedia. Existují jistě i jiné kočky, docela obyčejné, „vesnické“, které dělají onu podivnou věc s tlapkou také.

Dalším specifickým chováním této kočky je schopnost spát na nepohodlných a neobvyklých místech. Toto chování zdědila po svých předcích, kteří se tímto způsobem adaptovali na drsné podmínky prostředí, ve kterém žili. Ve spánku bývá často schoulená do zcela neobvyklých pozic. Dále je pozoruhodné její tiché, hvízdavé mňoukání a mimořádně hlasité, hluboké předení, které někomu může připomínat holubičí vrkání.

Zdroj: Instagramu, Allaboutcats, Wikipedia

.