Tahle kočka zjevně miluje vodu. Bengálské kočky popírají mýtus o kočkovitých šelmách

Přidat na Seznam.cz

Většina lidí má za to, že kočky všeobecně, ať už naši čtyřnozí domácí mazlíčci, nebo velké kočky v Africe, nemají rády vodu. Na jednu stranu je pravda, že většina koček vodu nesnáší, na tu druhou ale, jak sami uvidíte, existují kočky, které vodu přímo milují.

Kočka, která si vodu zjevně velmi užívá

Kočka ve videu je zjevně domácím mazlíčkem a jelikož se jedná o kočku bengálskou, není překvapivé, že má ráda vodu. Zajímavé je, že kočka není nijak zabezpečena, ovšem jak můžete vidět na Instagramovém profilu @panigattidelgolfo, odkud toto video pochází, tato kočka si výlety i bez vodítka užívá pravidelně.

Bengálské kočky popírají mýtus o tom, že kočky nesnáší vodu

Pokud jste někdy sdíleli domov s kočkou, víte, jak se obvykle bojí vody. Kočkovité šelmy nemají ani chuť tekutinu pít, natož se v ní koupat nebo plavat. Výjimkou jsou například tygři, ale pokud jde o domácí kočky, pak bengálská kočka nemá konkurenci. Toto plemeno je ve vodě jako doma a překvapivě tak vyvrací mýtus, že kočky vodu nesnáší.

Bengálské plemeno vzniklo v 70. letech 20. století, kdy se vyšlechtil křížence asijských leopardích koček s domácími kočkami. Cílem bylo vytvořit plemeno, které zůstalo věrné exotickému vzhledu asijské leopardí kočky s osobností domácí kočky domácí. A povedlo se. Bengálské kočky skutečně vypadají jako jejich divocí předci, přitom ale mají přátelskou osobnost koček domácích.

zdroj: Instagram, Untamed, Rawz