Tato mláďata papoušků sovích, která se učí chodit, jsou to nejroztomilejší, co dnes uvidíte

Přidat na Seznam.cz

Nemocnice pro volně žijící zvířata na Novém Zélandu se specializuje na léčbu původních druhů zvířat v této zemi. Přijímají všechny druhy zvířat, od plazů a papoušků až po tučňáky a lachtany. Všichni v nemocnici rádi pracují se zvířaty, která sem přicházejí – ale obzvlášť rádi se starají o mláďata kakapo sovích, uvádí portál News.

Kakapo soví anebo papoušci soví, jsou velcí nelétaví noční papoušci, kteří pocházejí z Nového Zélandu. Jsou to neuvěřitelně jedineční ptáci a také ohrožení – proto všichni v nemocnici bedlivě sledují kakapo v okolí, zejména mláďata. S odchovem mláďat mají bohaté zkušenosti, takže kdykoli se objeví papoušek soví, který potřebují pomoc, postarají se o něj.

Zdroj: BBC Earth / youtube

Nedávno se ujali několika malých kuřátek a pracují na tom, aby byla dostatečně silná a mohla být nakonec vypuštěna zpět do volné přírody. Byla sem přivezena z volné přírody s nejrůznějšími zraněními a problémy.

Právě se dostávají do věku, kdy se z nich stávají naprostí klauni. Jsou praštění a neodolatelní. Každí z nich má svá specifika.

Mláďatům, která nemocnice právě teď má, je mezi 5 a 8 týdny a všechna se v současné době učí dovednostem, které budou potřebovat k přežití ve volné přírodě. Zaměstnanci opravdu rádi sledují, jak rostou, a nemohli by být více poctěni, že mohou s těmito rozkošnými ptáčky pracovat.

Přibližně 80 % původních druhů na Novém Zélandu hrozí vyhynutí a kakapo bohužel nejsou výjimkou. Na světě v současnosti žije už jen 199 kakapo sovích. Tým nemocnice v Dunedinu se však snaží o tato zvířata co nejlépe pečovat, a tak doufejme, že tu tito ptáci budou ještě mnoho let!

Zdroj: thedodo.com, youtube.com