Tento papoušek zažil Napoleona Bonaparte, první světovou válku i České národní obrození. Dožil se skoro 120 let

Přidat na Seznam.cz

Ani většina lidí se nedožije tak vysokého věku, nemluvě pak o domácích mazlíčcích. Výjimkou je ale tento papoušek, který se dožil téměř 120 let, což z něj dělá rekordmana. Za svůj život prožil neuvěřitelné věci a zároveň žil v době, kdy se udály významné historické události.

Nejstarší papoušek na světě

Cocky Bennett žil dlouhých 120 let. Tento samec kakadu žil v letech 1796 až 1916, a je uváděn jako nejdéle žijící kakadu. Majitel Cocky Bennetta, milovaného mazlíčka, si dokonce nechal vytisknout nekrolog, když zemřel, uvádí web AZ Animals. Během svého života mohl být „svědkem“ Českého národního obrození, vlády Napoleona Bonaparte i první světové války.

Za svůj život toho stihl hodně

Cocky strávil svých prvních 78 let cestováním po světě s kapitánem Ellisem, jeho majitelem, který se svou lodí cestoval po ostrovech Jižního moře. Papouškovo uvěznění a kapitánova osamělost mohly být příčinou papouškovi upovídanosti. Kapitán Ellis zemřel na Šalamounových ostrovech.

Po několika letech se z papouška stala celebrita. Cocky bydlel v hotelu a po mnoho let vystupoval jako nesmírně upovídaný, ale oblíbený společník, známý mnoha tisícům návštěvníků.

Jak roky plynuly, začal Cocky ztrácet peří a vypadal spíš jako oškubané kuře s vrásčitou kůží. Navíc jeho horní čelist měla mimořádně dlouhou špičku, takže mohl jíst pouze kaši.

Přestože přesné datum Cockyho narození nebylo známo, bylo stanoveno na prvního září. Když Cocky zemřel v roce 1916, ve vysokém věku nedožitých 120 let, jeho smrt vyvolala téměř národní smutek. Jeho poslední majitel pak nechal vytisknout nekrolog, ve kterém ho nazvali „ctihodným kakaduem“, uvádí web Dictionary of Sydney.

zdroj: Dictionary of Sydney, AZ Animals