Tito zlatí retrívři pomáhají nemocničnímu personálu a pacientům s léčbou

Přidat na Seznam.cz

V nemocnici v americkém Huntsville se psí duo dělí o lásku a světlo, a možná i o pár chlupů, s těmi, kteří si to zaslouží.

Tři malé zázraky

Žena jménem Sarah Savage-Jones je prezidentkou nadace Huntsvillské nemocnice. Řekla, že za normálních okolností bychom si mysleli, že se tito pozoruhodní zlatí retrívři při vstupu do místnosti soustředí na pacienta. Jsou však vycvičeni tak, aby šli tam, kde je jich nejvíce potřeba, píše web DailyPaws.

Může to být matka, která se právě hroutí ze stresu, nebo pečovatel dítěte, který je tak vyděšený ze zprávy, kterou se dozvěděl,” vysvětluje. “Tito psi přebírají emoce, které vycítí, a pomáhají pacientovi nebo jeho blízkému přenést je na psa. Odnášejí tyto emoce pryč. Je to docela silná věc.”

Jejich hrdou majitelkou je Stefani Williams, koordinátorka organizace Canines for Coping. Zlatí retrívři jsou miláčci lidí a Williams říká, že je zřejmé, že psi jménem Asteroid a Orbit vědí, že jejich návštěvy jsou důležité.

Na jejich tvářích a chování je vidět, že rádi chodí do práce a pozitivně mění lidi, se kterými přicházejí do styku,” říká. “Navíc jim rozhodně nevadí všechny ty pamlsky a drbání břicha, které k této práci patří!

Poselství psích chlupáčů

Tento typ léčení významně mění životy všech zúčastněných. Savage-Jones dodává, že nemocnice sleduje několik ukazatelů, které dokazují sílu štěňat, včetně snížení bolesti a bojovného chování pacientů, zlepšení schopnosti pacienta a jeho rodiny zvládat situaci a úspěšnějšího dosažení léčebných cílů.
“To vše zlepšuje výsledky našich dětských pacientů, protože tito psi budují důvěru a vztah s našimi hospitalizovanými dětmi a jejich rodiči, čímž snižují jejich strach a úzkost,” říká.

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka a tito dva chlupáči jsou toho živoucím důkazem.

Zdroj: dailypaws.com, Instagram