Opičí hygiena v praxi: Podívejte se, jak opička vyčistí kočičí uši

Přidat na Seznam.cz

Neobvyklá zvířecí přátelství dojímají celý svět. To samé platí i u tohoto videa, kde se opička snaží vyčistit uši své kočičí kamarádce!

Opice a hygiena

Opice jsou všeobecně velmi čistotná zvířata. Takřka všechny druhy jsou známé tím, že si vzájemně čistí srst, olizují se a dbají na hygienu. Často tak můžete vidět například matku s mládětem, jak si vzájemně vybírají parazity ze srsti, což je nejen praktické, ale má to i hlubší smysl. Díky vzájemné hygieně spolu opice upevňují vzájemný vztah, obzvláště, když jde o matku s mládětem.

Kočičí hygiena

Dokonce i kočky mohou jít příkladem v tom, jak o sebe pečovat. Ze všech domácích mazlíčků patří kočky k těm nejvíce čistotným, a to ve všech směrech. Péčí o srst stráví několik hodin denně, vzájemným olizováním čistí srst jedna druhé, a dokonce i toaleta je pro ně něco, kde hygiena platí na 100 %. Pravděpodobně tedy neuvidíte kočku, která by použila znečištěný záchod, nebo by po sobě dokonce neuklidila – nezahrabala.

Přátelství

Samozřejmě je přátelství opice a kočky ve volné přírodě téměř nemožné. Jedním z důvodů může být i to, že se zkrátka nepohybují ve stejném prostředí, samozřejmě ale také to, že se jedná o zcela odlišná zvířata. Zjevně tedy k tomuto přátelství pomohla lidská ruka, ovšem, jak se zdá, kočička i opice si dobře rozumí.

zdroj: stoplusjednicka, livescience, webmd