Pes utekl ze psí školky a zazvonil na zvonek doma u své rodiny

Přidat na Seznam.cz

Manželé Hensonovi si užívali těžce vydělanou dovolenou v Las Vegas, USA. Jako zodpovědní majitelé psů nechali svého psa jménem Dexter v psí školce.

Takže opravdu nečekali, že se někdo objeví na prahu jejich domu v americkém Kansas City a zazvoní u dveří. Jenže přesně to se stalo. Dexter měl být v psí školce, ale aplikace zabezpečení domu manželů Hensonových jim poslala oznámení, že někdo zvoní u dveří.

Na kameře zvonku bylo vidět, jak jejich pes Dexter zmateně tlapká u vchodových dveří a diví se, proč se nemůže dostat dovnitř domu. “Nepřekvapilo mě, že byl na našich schodech. Jen mě znepokojilo, že o tom nevědí ve školce, tak jsem jim zavolal. Říkal jsem: ‘Můj pes je na vaší verandě, ale myslím, že má být u vás v péči,'” řekl pan Henson pro web AnimalChannel.

Podle všeho Dexter ze svého zvířecího hotelu utekl a skutečně šel celých 90 minut zpátky k domu, jen aby zazvonil.

Pětiletý Dexter přeskočil dvoumetrový plot, aby unikl z hotelu pro zvířata. Odtud se tento pes vydal na 3,5kilometrovou, devadesátiminutovou cestu domů. Absolvovat takovou cestu autem je náročné, takže si představte osamělého psa na vlastní pěst.

Dexter přišel domů a zazvonil, aby dal svým majitelům najevo, že chce spát ve svém vlastním pelíšku. Psi mají vynikající navigační schopnosti, dokážou si zapamatovat místa podle pachů a zvuků. Nemluvě o tom, že Hensonovi chodí s Dexterem rádi na dlouhé procházky, takže tento pes zná okolí velmi dobře.

Funkce kamery zvonku se opravdu hodila. Kamera má funkci obousměrného hovoru, takže Dexterův majitel mohl mluvit se svým psem a udržet svého odvážného kamaráda v klidu, dokud si pro psa nepřijel jeho přítel.

Zdroj: animalchannel.co