Žena našla nejrozkošnějšího návštěvníka, který podřimoval v okvětních lístcích růže

Přidat na Seznam.cz

Jakou nejbláznivější věc jste viděli na květině? Možná je to podivně všední otázka, jako by se v našem životě nestalo nic zajímavějšího, ale… Květiny mají někdy fascinující návštěvníky.

Ti z nás, kteří se starají o květinové zahrady, mohou v okvětních lístcích svých oblíbených květin najít jednoho nebo dva brouky.

Jedna žena z Texasu v USA se však podělila o tu nejúžasnější náhodnou věc, kterou uvnitř květiny našla. Na fotografii, kterou se žena pochlubila, je vidět poněkud neobvyklý nájemník v jedné z jejích rostlin. Dřímající plaz.

It looked so cozy and peaceful we couldn’t bear to disturb it.

Můžeme si jen představovat, jakého překvapení se jí dostalo, když se podívala na podivnou věc uvnitř květiny, ke které si přivoněla.

Uvnitř se choulila ještěrka druhu anolis rudokrký. Ještěrka byla dost malá na to, aby se vešla do okvětních lístků růže, jako by to byl nějaký druh pětihvězdičkového hotelového servisu.

My daughter picked me a rose…

Anolisové jsou malí ještěři žijící na stromech. Tyto druhy jsou příbuzné leguánům. Žijí v teplejších oblastech Ameriky, například v karibské oblasti. Produkují sice jed, ale ten je tak slabý, že je považován za neškodný. Anoles může dorůst 12 až 45 centimetrů. Anolesové mají podobné přívěsky jako gekoni, které jim pomáhají udržet se na kluzkých površích, uvádí web AnimalChannel.

Zdroj: animalchannel.co