Tomu se říká důvěra. Tato kočka se rozhodla porodit v přítomnosti své majitelky

Přidat na Seznam.cz

Že se kočka nechá hladit na břiše, nebo že vám nosí dárky v podobě mrtvých myší, je nic proti tomu, když vám kočka ukáže náklonnost tím, že porodí koťata ve vaší společnosti. Takovou důvěru zvíře nedá jen tak někomu a o to dojemnější je toto video.

Dojemný důkaz důvěry

Tato kočka, kterou ve videu vidíte, už se zjevně chystala rodit. Tento speciální okamžik ale nechtěla prožít sama a tak se rozhodla, že se o něj podělí se svou majitelkou. Doslova ji odtáhne stranou a jak nakonec můžete vidět, v přítomnosti své majitelky porodila několik zdravých koťat. Že kočka porodila svá mláďata v přítomnosti člověka je neuvěřitelný důkaz důvěry, kočka se totiž nebála ani o sebe, ani o sná novorozená koťata.

Navzdory své nezávislé povaze a odtažitému postoji kočky poměrně silně pociťují lásku ke svým majitelům a dalším společníkům, uvádí web News Week. Pro kočky jsme zkrátka součástí jejich života a patříme k nim stejně, jako bychom byli členy smečky.

Kočka s porodem pomoc nepotřebuje, podporu ale uvítá

Mnoho lidí si myslí, že to nejlepší, co můžete pro rodící kočku udělat, je pomoci ji s porodem nebo ji odvézt na veterinu. Jak ale uvádí web The Spruce Pets, pokud máte březí kočku a vypadá to, že je připravena porodit svá koťata, je pravděpodobné, že nebudete muset udělat nic, abyste jí pomohli porodit, než ji povzbudit. Jednoho rána se můžete dokonce probudit a zjistit, že vaše kočka v noci porodila. U koček zkrátka dvojnásobně platí, že se příroda o sebe postará.

zdroj: The Spruce Pets, News Week