Tomu se říká venčení! Majitel dvou kolií se psy denně běhá maraton

Přidat na Seznam.cz

Každý zdravý pes potřebuje pravidelný pohyb a zejména větší psi ocení dlouhé procházky. Pokud se vám ale hodina venčení zdá dlouhá, podívejte se na tohoto muže! Majitel dvou kolií už dva měsíce denně běhá maraton, aby svým psům udělal radost.

Dvouměsíční maraton

Za posledních 63 dní uběhl Aaron Robinson přesně 63 maratonů, což je více než 42 kilometrů denně, píše Ilford Recorder. Běhá každé ráno ještě před východem slunce a celý běh mu trvá zhruba 5 hodin. A proč to vlastně dělá? Jeho psi to milují.

Opravdu dlouhá procházka

Aaron má při běhání dva společníky, border kolie jménem Inca a River. “Milují to – je to pro ně v podstatě pětihodinová procházka,” řekl. Dodal také, že: “Je to dobrá sbližovací záležitost. Protože border kolie jsou pracovní psi, kdyby to nebyli domácí mazlíčci, byli by zvyklí celý den pracovat na farmě, takže jsou velmi zvyklí běhat a tvrdě pracovat a vlastně je kruté je jen držet uvnitř,” píše News Shopper.

Má to i jiné výhody

Kromě toho, že Aaron poctivě vyvenčí své psy, mají jeho každodenní maratony ještě jedno plus. Pravděpodobně se totiž dostane do Guinnessovy knihy rekordů. Původní oficiální maratonský rekord pro muže v řadě je totiž “jen” 62 maratonů, píše web Mirror.

zdroj: Mirror, News Shopper, Ilford Recorder