Toto je 5 nejzvláštnějších zvířat, která se mohou stát vaším mazlíčkem. Kamerunská koza je přátelská, vakoveverka nosí mláďata jako klokan

Přidat na Seznam.cz

Zdají se vám psi, kočky, nebo rybičky příliš nudným domácím mazlíčkem? Existuje i celá řada jiných zvířat, která si můžete pořídit. Vedle pavouků, ještěrů, hadů a ptáků jsou tu ale i taková, která byste v domácnosti určitě nečekali.

Kamerunská koza

Z trpasličích koz mohou být díky své malé velikosti vynikající mazlíčci. Jsou velmi přátelské k lidem, nenáročné na „údržbu“, a pokud máte místo a zabavíte je jídlem, hračkami a ohrádkou, kde si mohou hrát a lézt, užijete si i zábavu. Mnoho lidí tvrdí, že jsou skvělými společníky dětí, píše web Crazy Rich Pets. Je důležité zmínit, že tyto kozy nejsou sólo mazlíčci, a proto potřebují společnost, aby nemohli upadnout do deprese.

Osmák degu

Degu vypadá trochu jako kříženec morčete a křečka. Jsou to velmi společenská zvířata a ke štěstí a spokojenosti je třeba je chovat alespoň s jedním dalším osmákem. Mohou žít ve stejné kleci, jako pro fretku nebo krysy, píše web Animal Care Center. Jednou z výhod ve srovnání s mnoha jinými mazlíčky je, že jsou aktivní během dne, kdy je pravděpodobnější, že si s nimi budete chtít hrát.

Vakoveverka létavá

Vakoveverka létavá je vačnatec, který nosí svá mláďata ve váčku jako klokan. Kožní membrány, které se táhnou mezi předními a zadními nohami, umožňují „klouzání“ vzduchem až na 150 metrů. Vakoveverky lze snadno udržovat, protože jsou malé a prospívají ve společnosti, takže mohou být velmi milující. Protože jsou to velmi společenská zvířata, možná budete muset mít dvě, aby měli oba společnost, když nejste doma, radí web CBS News.

Muntžak

Tito rozkošní jeleni patří mezi nejjednodušší domácí mazlíčky, protože dosahují pouze velikosti středního psa. Jsou považováni za nejčistší ze všech jelenů, nicméně záleží na tom, jak jste tolerantní. Jsou velmi přátelští a přítulní a dostatečně vychovaní, aby si rozuměli s ostatními domácími mazlíčky. Dokonce dávají polibky, uvádí web Crazy Rich Pets.

Rak poustevníček

Raci poustevníci ve skutečnosti žijí na suché zemi. Nevyžadují obrovskou nádrž a jsou skvělým mazlíčkem do malého bytu. Je snadné je vlastnit, protože jsou učenliví a zřídka štípnou a nevyžadují mnoho, pokud jde o každodenní péči. Nevýhodou je, že se nejedná o domácího mazlíčka, který by s vámi mohl hodně komunikovat, a protože jsou noční, během dne se toho v jejich nádržích moc neděje, píše web Animal Care Center.

zdroj: CBS News, Animal Care Center, Crazy Rich Pets