Toto jsou příznaky toho, že je váš pes rozmazlený

Přidat na Seznam.cz

Jednou z nejtěžších částí vlastnictví psa je odolat nutkání neustále ho rozmazlovat. Když vaše štěně udělá něco dobrého, chová se mimořádně láskyplně nebo prostě vypadá ještě roztomileji než obvykle, je příliš snadné sáhnout po pamlsku nebo vzít do ruky novou hračku, abyste mu projevili uznání.

V každé místnosti máte koše na hračky

Mít v jedné místnosti svého domu koš plný psích hraček je jedna věc, píše web DailyPaws. Ale mít hračky všude, od ložnice přes obývák až po kuchyň, je věc druhá. To vypovídá o tom, že celý váš domov je zaměřen na hraní vašeho štěněte a že jste ochotni uklízet jeho hračky kdekoli a kdykoli

Plánujete si celý den kolem svého psa

Existuje tolik skvělých způsobů, jak začlenit svého psa do svého každodenního života, ať už ho vezmete na výlet, trávíte s ním čas v parku nebo ho přivedete do restaurace nebo na terasu přátelskou k domácím zvířatům. Vzhledem k tomu, že se objevuje tolik zařízení vhodných pro domácí mazlíčky, je snadné chtít vzít své nejlepší přátele všude s sebou a cítit se provinile, když je necháme doma.

Z výletů se vracíte domů dřív, protože se vám po nich příliš stýská

Podívejte se, všem se nám po našich psech stýská, když s nimi nejsme, a je přirozené, že od nich nechceme být příliš dlouho pryč. Není nic horšího, než když vás váš pes pozoruje smutnýma štěněčíma očima, zatímco se chystáte odejít do práce nebo na večeři s přáteli! Psi jsou společenská zvířata a rádi jsou se svými lidmi, ale je důležité, abyste si dopřáli nějaký čas od nich, což pomůže předejít separační úzkosti.

Máte vyhrazenou skříň jen pro psí šatník

Je pravda, že není nic roztomilejšího než pes oblečený do příjemného svetru nebo ve stylových botách. A nesmíme zapomenout na šátek pro každé roční období! Mnoho rodičů domácích mazlíčků svým štěňátkům rádo koupí příležitostný obleček a pořídí rozkošné fotografie, na kterých si oblékají novou výbavu. Pokud však za psí oblečení a doplňky utrácíte nemalé částky a plníte skříň desítkami kusů, možná je na čase zvolnit.

Nikdy se nerozmýšlíte, jestli mu koupíte něco nového

Utratit spoustu peněz za rozkošnou novou hračku nebo šátek nebo pytel pamlsků pro vaše štěně? To není žádná hloupost! Utratit spoustu peněz za něco nového pro sebe? Na to zapomeňte! Je snadné nechat se unést rozmazlováním psa vším možným, co by si mohl přát.

Strávíte více času a peněz jejich jídlem než svým vlastním

Víte, že jste oddaní psí rodiče, když si dáte práci navíc a každý den jim vaříte jídlo od základu nebo jim dáváte drahé speciální krmivo. Váš pes je rozhodně rozmazlený, pokud jeho večeře vyžaduje hodinu příprav a ultrafantastické ingredience, a vy pak ve spíži hledáte krabičku těstovin se sýrem pro svou vlastní večeři. Pokud si myslíte, že to možná trochu přeháníte, váš veterinář vám může pomoci vytvořit snadný, cenově dostupný a výživný plán krmení pro vašeho miláčka.

Zdroj: dailypaws.com