Toto jsou věci, které je třeba zvážit předtím, než vezmete svého psa na loď

Přidat na Seznam.cz

Sdílení oblíbené zábavy s vaším psím miláčkem může s trochou cviku a s ohledem na bezpečnost přinést zábavné letní dny. A takovým příkladem může být i projížďka na lodi.

Pes na palubě! Na co se připravit?

Pokud se chystáte vzít svého psa na loď s sebou, až se příště vydáte na vodu, je třeba zvážit několik věcí, které zajistí, že to bude zábava a bezpečný zážitek pro vás i vaše štěně, připomíná web DailyPaws.

Potřeby a bezpečnostní vybavení pro psy, které budete potřebovat, abyste mohli vyplout:

  • Záchranná vesta
  • Lékárnička pro psy
  • Misky na vodu a krmivo
  • Pamlsky
  • Hračky
  • Opalovací krém pro psy
  • Plovoucí vodítko
  • Protiskluzová podložka
  • Ručníky
  • Podložky na čůrání

Jak vycvičit psa k nástupu a výstupu z lodi

Nejnebezpečnějším okamžikem může být výstup z mola na loď, protože loď se může pohybovat a váš pes se může bát. V závislosti na psovi můžete zjistit, že nejbezpečnější je přenášet psa na loď a z lodi, vždy se s ním ujistěte, že chce jet na lodi a že je s tímto zážitkem spokojený. Pokud je váš pes velký, budete ho muset nějaký čas učit, jak se pomalu a bezpečně dostat na palubu.
Mějte na paměti, do jakého typu lodi nastupujete. Většina následující diskuse se bude týkat motorových člunů. Na loď, která je náchylná k převrácení, například na malou plachetnici, psa brát nechcete.

Pomalu psa s lodí seznamujte

Začněte tím, že svého psa seznámíte s loděmi obecně. Vezměte psa do přístavu a nechte ho zvyknout si na zvuk lodního motoru. Abyste ho dostali na loď samotnou, hoďte mu z přístaviště na loď nějaké pamlsky. Pokud jste psa již dříve naučili pokyn „najdi“, zahrajte si hru, ve které pes musí svůj pamlsek hledat. Ať je to zábava. Zásadní je věnovat dostatek času tomu, abyste psa naučili, že čluny jsou zábava, a ujistit se, že se pes v jejich blízkosti cítí bezpečně.

3 tipy, jak se psem bezpečně plout na lodi

Jděte tempem svého psa

Pokud je váš pes bázlivý nebo úzkostný, vyděsíte ho tím, že ho budete tahat na loď nebo se ho budete snažit přetlačit přes jeho úzkost. Mezi příznaky úzkosti patří nadměrné dýchání, odmítání přiblížit se nebo nastoupit na loď, strnulá nehybnost, nadměrné zívání, olizování rtů a velrybí oči.
Možná zjistíte, že váš pes prostě není příznivcem plavby na lodi nebo že ho pobyt na lodi nebaví příliš dlouho. To je v pořádku! Ne každý pes bude vášnivým vodákem. Základem je být trpělivý, řídit se pokyny svého psa a nikdy ho nenutit do něčeho, co ho nebaví.

Udržujte psa na palubě

Bez ohledu na typ lodi najděte místo, na kterém se váš pes cítí pohodlně, a dejte mu najevo, že mu patří. Pokud je na palubě, umístěte na něj protiskluzovou podložku pokrytou ručníkem. Spousta pamlsků může psovi pomoci pochopit, že je to jeho místo.

Bezpečnost je na prvním místě

Bezpečnost by měla být při plavbě se psem prioritou číslo jedna. Malí psi jsou vystaveni většímu riziku vyhození z lodi, pokud jedete rychle v rozbouřených vodách. A i když váš pes rád plave, je dobré mu dát záchrannou vestu.
Můžete si s sebou vzít také plovací vodítko. U plovoucích vodítek je menší pravděpodobnost, že se zachytí o něco pod vodní hladinou nebo o lodní šroub. Také udržujte štěně hydratované čerstvou vodou, a pokud má růžový čumák nebo obnažené špičky uší, namažte ho opalovacím krémem určeným speciálně pro psy.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube