Tři okouzlující medvíďata se houpou na houpačce a dokazují, že jsou jako skutečné děti

Přidat na Seznam.cz

Městečko Whistler, které se nachází severně od Vancouveru v Britské Kolumbii, je známé svým luxusním lyžařským střediskem. Zatímco lyžaři se sem sjíždějí z celých Spojených států, aby vyrazili na sjezdovky, místní obyvatelé se kochají divokou přírodou svého milovaného města.

Rozkošná medvědí dítka

Žena jménem Kevani Macdonald nahrála na Youtube to nejrozkošnější video, na kterém ukazuje několik chlupatých návštěvníků na dvorku svého souseda, píše A-Z-Animals. Na neuvěřitelných záběrech můžete spatřit matku medvědici černou a její tři mláďata. Maminka vypadá, jako by se sháněla po jídle, zatímco si její děti hrají.
Není mnoho tvorů, kteří si hrají tak rádi jako medvíďata. Jak se ukazuje, ani těmto roztomilým zvířátkům nevadí hrát si jako lidská batolata, i když obvykle raději volně pobíhají, když narazí na louži nebo volné pole. Nedaleko se nachází dětská houpačka s houpačkami a skluzavkou. Najednou jedno z nich objevilo zábavu na houpačce.

Není se čeho bát

Život v oblasti, kde se vyskytuje mnoho těchto medvědů, může znít děsivě, ale ukazuje se, že jsou ve skutečnosti velmi opatrní. Černé medvědy může jednoduše odehnat kdokoli, stačí i ten nejmenší pes. Výzkumníci ze Severoamerického centra pro medvědy tvrdí, že se nikdy nesetkali s černým medvědem, kterého by nedokázali odehnat.
Tento medvěd se vyznačuje huňatou srstí, malýma očima, zahnutýma ušima, dlouhým nosem, velkým tělem a krátkým ocasem. Hmotnost medvěda černého se výrazně liší v závislosti na věku, pohlaví a ročním období. Na podzim mohou medvědi vážit až o 30 % více než na jaře.
Medvědi černí jsou zdatní horolezci a na fotografiích jsou často vidět, jak šplhají po stromech. Větve poskytují mláďatům ochranu před predátory a jejich drápy jim umožňují výborný úchop. Mláďata jsou známá tím, že jsou velmi odvážná a šplhají po stromech do velkých výšek nebo jako na tomto videu na dětskou houpačku!

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube