Trpělivá lvice čeká, aby blíže k ní přišel pakůň, kterého by mohla ulovit

Přidat na Seznam.cz

Pozorování predátorů při lovu kořisti je možná jednou z nejúžasnějších věcí, které můžeme vidět. Níže uvedené záběry nám umožňují sledovat jednoho z nejzuřivějších afrických predátorů uprostřed lovu přímo z první řady.

Hon na oběd v Masai Mara

Video v dnešním článku bylo pořízeno v Masai Maře v africké Keni, informuje web AZAnimals. Celé dění má na svědomí návštěvník tohoto parku, který se rozhodl natočit lvici číhající na pakoně. Ta pomalu vstává a míří ke křoví. Chvíli čeká, a pak pakoně nenápadně předběhne, aby se schovala za masou hlíny. Jedná se o naprosto běžnou lovící taktiku. Lvice totiž loví tak, že předběhnou svou kořist a pak čekají, až kořist přijde k nim. Pokud by se totiž zvíře vrhlo na kořist hned, je 99% pravděpodobnost, že by ji varoval a dal se na útěk.

Zatímco lev trpělivě vyčkává, o několik vteřin později vidíme v dálce pakoně. Vidíme jeho vztyčenou hlavu, jako by si užíval svou poklidnou procházku. To ale ještě netuší, co ho čeká. Jakmile je pakůň dostatečně blízko, lvice vyskočí zpoza svého úkrytu a zaútočí.

Lvice versus pakůň

Pakoně mohou běžet rychlostí až 55 kilometrů za hodinu. Hmotnost těchto zvířat se pohybuje v rozmezí 136-272 kilogramů a jejich rohy měří od 40 do 80 centimetrů. Lev oproti pakoni váží 120-249 kilogramů a měří 1,2 metru. Oproti pakoňům jsou lvi ale mrštnější zvířata, a tak není příliš velkým překvapením, že s tou správnou technikou se této lvici podařilo pakoně zdolat.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube