Tygřice se neohroženě potuluje po texaském předměstí

Přidat na Seznam.cz

Nedělní večery na klidném texaském předměstí jsou obvykle poklidné. Není neobvyklé, že se objeví návštěvníci, kteří jsou velmi vítáni, ale jeden způsobil naprostou paniku. A tím návštěvníkem byl tygr.

Tygr na návštěvě

Na začátku videa se nám naskytne pohled z jednoho z místních domů. Toto elegantní houstonské předměstí má úhledně zastřižené trávníky před domem, různá zaparkovaná vozidla a… bengálského tygra, který se nenuceně prochází po ulici. Mezitím se zástupce šerifa mimo službu se snaží tygra zadržet pod kontrolou za použití zbraně. Když napětí stoupá, objeví se druhý muž, který tvrdí, že je majitelem tygra. Podaří se mu tygra nalákat do svého vozidla a odjíždí. Když ho policie dostihne, zjistí, že se jedná o devítiměsíční samici, která byla nelegálně chována v místním domě. Jmenovala se Indie a policie ji odvezla do nového, vhodnějšího domova v záchranném centru pro volně žijící zvířata. 

Snižuje se počet tygrů?

Podle Světového fondu na ochranu přírody (The World Wildlife Fund) máme o tygrech dobré zprávy. Po 100 letech klesajícího počtu se populace ve volné přírodě začíná zotavovat. Počet tygrů v Indii, Nepálu, Bhútánu, Rusku a Číně se zvyšuje nebo je přinejmenším stabilní. Bohužel ale populace tygrů ve velké části jihovýchodní Asie klesají a jsou v krizi.

Zdroj: AZAnimals