Věděli jste, že téměř polovina majitelů domácích mazlíčků by se rozešla s partnerem kvůli zvířatům?

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste majitelem domácího mazlíčka, vaši chlupatí přátelé jsou samozřejmě součástí rodiny. Jak daleko byste ale pro své milované mazlíčky zašli, a to i na úkor ostatních lidí ve vašem životě?

Buď mazlíček nebo je konec

Téměř devadesát procent rodičů domácích mazlíčků brala při hledání nového domu nebo bytu v úvahu štěstí svých zvířat, píše ApartmentTherapy. Koneckonců, nikdo se nechce hádat s majitelem domu kvůli trošce chlupů. Při hledání bydlení je tak pro majitele domácích mazlíčků nejdůležitější velikost dvora, oplocený dvůr a bydlení v blízkosti sousedů přátelských ke zvířatům.
Co se týče čistoty, každý, kdo někdy vlastnil domácího mazlíčka, ví, že přítomnost zvířat znamená trochu více úsilí při úklidu. Téměř 80 % majitelů domácích mazlíčků si pořídilo speciální čisticí prostředky na úklid nepořádku, který jejich mazlíčci způsobili, zejména pokud jde o odstranění kočičí nebo psí moči z koberce. Nakonec však spousta rodičů domácích mazlíčků považuje svá zvířata za dostatečně čistá na to, aby mohla spát vedle nich. 77,6 % respondentů dovoluje svým kočkám nebo psům spát s nimi v posteli.

Mazlíčci vítězí nad skutečnými přáteli

Pokud se přistihnete, že si přejete, abyste se místo výletu do města mohli se svým mazlíčkem vyspat na gauči, nejste sami. Téměř tři čtvrtiny majitelů domácích mazlíčků by raději zůstaly doma se svými mazlíčky, než aby si vyšly ven s přáteli. Více než polovina respondentů také přiznala, že se se svými domácími mazlíčky pravidelně dělí o jídlo. Jen se ujistěte, že jim nepodáváte nic, co by pro ně mohlo být jedovaté!
Když přišla na řadu otázka, zda by byli ochotni rozejít se se svým partnerem, který by neakceptoval to, jak se chová ke svým domácím mazlíčkům, následoval by rozchod. Ačkoli jen o něco více než polovina respondentů byla ochotna přistoupit na kompromis se svým protějškem, pokud šlo o péči o domácího mazlíčka, téměř stejný počet byl připraven se nadobro rozejít, pokud by jejich partner nerespektoval životní návyky jejich mazlíčků.

Zdroj: apartmenttherapy.com