Velký bílý žralok pronásleduje dítě na boogie boardu

Přidat na Seznam.cz

První pohled na následující video je docela znepokojující. Tato neuvěřitelná scéna ukazuje dítě na boogie boardu, které pronásleduje mladý velký bílý žralok. Vzhledem k nezralosti a chování žraloka víme, že dítěti nehrozilo nebezpečí.

Velký bílý žralok na obzoru

Velký bílý dosahuje pohlavní dospělosti ve věku kolem 17 let a může žít nejméně čtyři desetiletí. Pokud chce žralok zaútočit, dokáže se velice dobře přiblížit k oběti než si ho všimne, píše A-Z-Animals. Žraloci bílí mají břidlicově šedou barvu. Je to skvělý tah od matky přírody, jelikož tak tito tvorové dokonale splynou s okolním prostředím, ve kterém se vyskytují. A výjimkou není ani žralok na tomto videu. Jak se zprvu zdá, žraloka si nevšimlo ani dítě na tomto videu. Žraločí mládě je jen zvědavé. Pomalu připlouvá za mladým chlapcem, ale pravděpodobně jen proto, aby se ujistilo, že se o žádnou svačinu nejedná. Pak zase v klidu odplouvá pryč.

Žralok bílý je nejrychlejší mořský plavec

Tento druh žraloka má velice charakteristický vzhled. Měli byste ho poznat podle jeho torpédovitého tělo a špičatým čumákem. Jeho ocasní ploutev slouží k tomu, aby se ve vodě pohyboval rychleji. Žraloci tak dosáhnout rychlosti 56 km/h. Velmi charakteristická je také čelist. Má asi 300 vroubkovaných trojúhelníkovitých zubů, které jsou uspořádány v několika řadách.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube