Venku začíná být zase horko! Víte, jak ochladit psa v letním počasí?

Přidat na Seznam.cz

Léto je pro psy plné zábavných dobrodružství, jako je honba za veverkami na zahradě, pití z postřikovačů a výlety s jejich majiteli. Stejně jako lidem však může být i domácím mazlíčkům při vyšších teplotách strašné horko. A co hůř. Psi se přehřívají rychleji než lidé, a proto je horké počasí pro vaše štěně ještě nebezpečnější.

Co dělat, když je vašemu psovi horko?

Jediný způsob, jak psi mohou regulovat teplo, je dýchání, protože nemají na kůži potní žlázy, připomíná web DailyPaws. Lidé naopak mohou odvádět teplo pocením a odpařováním, což je velmi účinný systém ochlazování. Takže i když se vy cítíte v pořádku, u vašeho domácího mazlíčka to může být úplně jinak.

Nejlepším způsobem, jak ochránit svého psího miláčka před vyčerpáním z horka, je pomoci mu zůstat v pohodě, zejména během sálajícího letního horka. Zde jsou způsoby, jak zabránit přehřátí vašeho štěněte, když teploty stoupají.

Zajistěte mu chladné místo

Pokud váš pes rád tráví čas na zahradě, zajistěte mu stinné místo s chladným povrchem, na kterém může odpočívat. Ve vnitřních prostorách zapněte ventilátor a nechte vašeho psíka, aby si odpočinul.

Naplňte misku vodou

Když je venku dusno, potřebuje vaše štěně stálý přísun vody. Udržujte misku na vodu naplněnou. Bonusové body získáte, když do ní přihodíte pár kostek ledu.

Zkontrolujte svého chlupáče

Pokud váš pes trvá na tom, že se bude v parném dni zdržovat na zahradě, nastavte časovač. Tak nezapomenete, že je venku, a budete si připomínat, že máte štěně pravidelně kontrolovat. Nebo ještě lépe, zůstaňte venku, dohlédněte na něj a po několika minutách hraní jděte společně dovnitř.

Na výlety si s sebou berte vodu

Když se chystáte na výlet, vezměte si láhev vody pro sebe a další pro psa. A nezapomeňte na misku, protože díky ní se vaše žíznivé štěně daleko snadněji dostatečně napije.

Pořiďte si psí bazén

Umístěte psí bazének na stinné místo, aby se v něm vaše štěně mohlo brouzdat. Namočení pomůže vašemu psovi rychle se ochladit. Vyhněte se však naplnění ledovou vodou, která může být šokující. Použijte raději vodu o pokojové teplotě.

Zdroj: dailypaws.com