Věrný kocour odmítá opustit lůžko umírající babičky, která ho vychovala

Přidat na Seznam.cz

Kocour jménem Trooper má ve svém srdci zvláštní místo pro 96letou ženu jménem Sarah. Alexis a její rodina objevili Troopera v roce 2014 při přestavbě nemovitosti, když zaslechli jeho mňoukání ze sklepa a šli se podívat. Byl ve zdi a ženy musely vzít kladivo, vyrazit plech a vypustit ho. Byly mu asi dva týdny, uvádí portál Cats.

Nemohli najít Trooperovu matku, a tak malé kotě přivezli do svého domu, kde žili s 96 letou babičkou. Babička s nimi žila 18 let. Přestěhovala se sem, aby hlídala děti a rozhodně byla důležitou součástí domácnosti. Babička měla ráda nejen svá vnoučata, ale také domácí zvířata. Zejména Trooper se stal jejím osobním přítelem. Babička ho krmila z láhve, seděla u něj, povídala si s ním a říkala mu, jak je roztomilý a sladký. I když všichni viděli, jak moc Trooper babičku miluje a jak moc ona miluje Troopera, rodina si neuvědomovala, jak moc si jsou blízcí, dokud babička neonemocněla.

Kolem Vánoc to s babičkou začalo jít víc z kopce a rodina si začala všímat, že je Trooper pořád u ní. Trooper většinu času spal na babiččině posteli, ale nosil jí také dárky z celého domu. Nikdy nebyl ten typ, který by sbíral hračky a přenášel je po domě, ale když už se babička nemohla tolik pohybovat, nosil jí věci – cokoli, co našel na podlaze, třeba ponožky nebo slamák.

Jak jí začalo být čím dál hůř, přibývalo věcí, které kočka nosila. Trooper chodil do bratrova pokoje, bral mu ponožky, tahal je dolů a pokládal na podlahu. Stačilo se mu podívat do očí a bylo vidět, že ví, co se děje, a byl z toho velmi rozrušený. Babička čas od času dostávala záchvaty paniky a Trooper k ní spěchal, aby ji utěšil. Vběhl k ní, skočil na postel a začal ji hladit a mazlit se s ní a ona se uklidnila.

Když se babička začala dostávat do stavu, kdy už nemohla komunikovat, přítomnost Troopera ji rozhodně uklidňovala. Zdálo se, že Troopera od nemocničního lůžka babičky nic neodradilo. Před odchodem byla babička velmi dezorientovaná, ale Trooper byl vždycky vedle ní. Když ho babička náhodou uhodila nebo příliš silně stiskla, Trooper se nikdy nebránil.

Měl babičku moc rád a bylo to znát na tom, jak se na ni díval, když byla nemocná. Prostě vám to zlomilo srdce, když jste viděli všechnu tu bolest v jeho očích. Trooperovi zlomilo srdce, když babička v březnu zemřela, jen několik dní před svými 97. narozeninami.

Nechtěl odejít od babiččina těla, kam ho dcera vzala, aby mu ukázala, že babička se nevrátí. Když to kočky nevědí, budou svého člověka hledat. Proto dcera chtěla, aby Trooper pochopil, že babička už tu není. Ale on utekl a vlezl rodičům pod postel. A když babiččino tělo odnesli, přestal jíst. Není to moc hlasitý kocour, ale tehdy chodil po domě a pořád brečel!

Zdroj: kingdomstv.com, youtube