Věrný pes odmítá opustit mámu poté, co jí zachránil život

Přidat na Seznam.cz

Psi jsou bezpochyby nejvěrnějšími tvory na světě. Jejich bezpodmínečnou lásku a věrnost opět dokázala fotografie, která si nedávno získala internet – služební pes odmítající opustit nemocniční pokoj své paničky. Toto zvláštní spojení začalo, když se žena jménem Shauna rozhodla, že by jí pes mohl pomoci v jejím nekonečném boji s úzkostí. Ukázalo se, že se vůbec nemýlila, uvádí portál Rescue.

S pejskem jménem Ruby to byla láska na první pohled a toto roztomilé štěně se ukázalo být víc než jen služebním psem. Aniž by si to uvědomovala, když si Shauna pořídila Ruby, získala opravdového přítele! Během jejího výcviku na služebního psa si všimla, že začala vnímat změny v mé srdeční frekvenci a chovala se legračně. Například dávala pac, snažila se upoutat pozornost, lezla na paničku a podobně.

Jinými slovy, Ruby je pro Shaunu spíše něco jako anděl strážný. Je tu pro ni v každém okamžiku, její každodenní rutina zahrnuje sledování Shaunaina krevního tlaku a srdečního tepu, zejména proto, že trpí také vzácným srdečním onemocněním zvaným vaskulární Ehlers-Danlosův syndrom.

Kromě toho tento výjimečný pes pomáhá své lidské společnici také při jejích záchvatech paniky, nosí jí nákupy nebo sbírá upuštěné předměty. „Když omdlím, vleze si na mě a vyvíjí na mě veškerý tlak a olizuje mi ruce a obličej, dokud se nevzpamatuju.”

Asi před týdnem začala Ruby upozorňovat svou paničku, že se něco děje, ale Darcy se cítila dobře a netušila, proč se Ruby tak chová. Protože Ruby plně důvěřovala, rozhodla se stejně zavolat záchranku. A ukázalo se, že to byl správný krok.

„Ukázalo se, že mi srdce začalo fibrilovat,” řekla. Než přijeli záchranáři, měla bolesti a byla sotva při vědomí. Ruby zachránila Shauně život! Díky svému věrnému a výjimečnému psovi může Shauna opět dýchat. Rubyina věrnost tím ale neskončila, po celou dobu pobytu v nemocnici se odmítala od majitelky vzdálit. Shauna věřila, že právě zvláštní pouto mezi ní a Ruby jí skutečně zachránilo život. Bez ní by nebyla naživu.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube